Neler yeni

Hoşgeldiniz TurkCyberTeam

Sizlerde hemen sitemize üye olarak Türkiye'nin Webmaster sitesine katılın yeni insanlar ile tanışın tecrübelerinizi paylaşın. Yeni forumlar ve konular açarak aranızda ticaretler yapın. TurkCyberTeam Ailesi İyi Forumlar Diler.

E-Ticaret Hakkında

E-Ticaret Hakkında Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın.

Kripto Paralar

Kripto paralar hakkında bilgi al yatırım tavsiyesi yapmadan tecrübelerini arkadaşlarınla paylaş.

Covid-19 Kontrollü Sosyal Hayat

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, amaç birlikte olduğumuz tüm alanlarda korona virüs riskini hepimiz için azaltmaktır. Maske 😷 Mesafe ↔️ Temizlik ve Mesafe Kurallarına 🧼 dikkat edelim.

Bilgi Telegram’dan Para Kazanmanın 8 Yolu

turkcyberteam

Yönetici Ekibi
Yönetici
Yönetici Ekibi
Moderatör
TurkCyberTeam Üye
9 Nis 2021
33
4
8
telegram-e1596790028583.jpg
Dünya genelinde anlık mesajlaşma denildiğinde akla gelen ilk 3 uygulamadan biri olan Telegram, gizlilik endişelerinin artmasıyla birlikte daha fazla kullanılıyor. Rus merkezli uygulama, gizlilik konusunda ciddi taahhütler vererek yeni kullanıcı çekmeyi hızla sürdürüyor.
Dünyanın dört bir yanındaki insanlar Telegram’da topluluklar (kanallar ve gruplar) oluşturuyor ve çevrimiçi olarak büyük kazanç sağlıyor.

1. Reklam Yapmak

Büyük Telegram kanallarından birine sahipseniz, para kazanmanın en etkili yollarından biri doğrudan reklam satmaktır. Telegram’dan ciddi trafik akışı sağlanmakta olup, Telegram’a yönelik reklam veren çok sayıda reklamveren bulmak mümkündür. 10 bin abonesi bulunan bir kanal bile aylık 2-3 bin liralık reklam alabilmektedir.

Reklam bulabilmek için kanalınız ile paralel yayın yapan İnternet sitelerine bir mail atabilir veya reklam veren sitelere kayıt olabilirsiniz.

2. Premium Bölüm Oluşturmak

Özellikle ciddi düzeyde katkı sağlayan Telegram kanallarında kullanıcılardan abonelik ücreti alınabilmektedir. Esas olarak bu süreç 2 bölümden ulaşmaktadır. Genellikle özel kanaldan bir Premium içerik sağlanır ve burada abonelik ücreti ödeyen kullanıcılara yönelik ekstra içerikler sağlanır.

Örneğin, harika yatırım fikirleri sağlıyorsanız: ek fikirlere yönelik bir premium bölümü oluşturabilirsiniz.

3. Bağış Almak

İçerik oluşturucusu içeren Telegram kanalları için mutlaka önerdiğimiz bir yöntemdir. İnanın, bu yöntem birçok diğer yöntemden daha fazla para kazandırmaktadır. İnsanlar kanalınıza ve size önem gösteriyorsa, bağış yapmak için istekli olacaklardır. Patreon tarzı bir platform aracılığıyla aboneliği düzenli hale getirebilirsiniz.

4. Ürün ve Hizmet Satışı

Telegram üzerinden aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla satışa sunabilirsiniz. Çoğu zaman kanalınız ile ilgili olması önemlidir ancak değilse bile denemekten zarar gelmez.

Örneğin, bir online kurs veya e-kitap hazırlarak bunu satışa sunabilirsiniz. Birkaç satıcıdan olumlu referans elde ettikten sonra satışlarınız ciddi düzeyde artabilir.

5. Üçüncü Taraf Ürün ve Hizmetlerini Satma

Bu yöntem önceki modele çok benzer. Ancak bu modelde, abonelere üçüncü taraflara yönelik ürün ve hizmetleri satıyorsunuz.

Örneğin, Dropshipping işine giriş yaparak, başkalarına ait ürünleri satmak üzere harekete geçebilirsiniz. Kendinize ait satabilecek bir ürün veya hizmet geliştirememeniz durumunda önerilir.

6. Ücretli Mesajlar

Reklam satmak ile hemen hemen benzer bir fikir olsa da, genellikle Telegram kanalında yer alan üyeler tarafından gelen reklam talepleri ile oluşturulur. Ayrıca ücretli mesaj hizmetlerini sık sık diğer Telegram kanallarından da alabilirsiniz. Birçok kanal sahibi kendi Telegram kanalını büyütmek için ücretli mesaj satın almaktadır.

7. Link Kısaltma

Link kısaltma siteleri aracılığıyla Telegram kanalınızdan para kazanabilirsiniz. Link Kısalt Para Kazan Siteleri‘nden birine üye olun ve ilgi çekici bağlantıları bu siteler aracılığıyla kısalttıktan sonra Telegram kanalınızda paylaşın. Link Kısalt Para Kazan Siteleri’nde kısalttığınız linke tıklandıkça para kazanıyorsunuz. Özellikle kanalınızdaki üyelerin tıklayabileceği içerikleri bulun ve ilgili içerikleri bağlantı haline getirmeye özen gösterin.

Gerçekten ilgi çekici içerikler bulabilirseniz, bağlantıya yüz bine yakın tıklama alabilirsiniz. Telegram ile para kazanma konusunda bu fikri kesinlikle basite almayın. Tek bir bağlantı üzerinden binlerce lira kazanabilirsiniz.

8. Bot Sistemi

Son yıllarda Telegram’ın en çok kullanılma nedenlerinden biri de Telegram Botları‘dır. Dünya genelinde çok yaygın olan Telegram botları sayesinde düzenli gelir elde edilebiliyor. Telegram botları genellikle size günün belirli saatlerinde bir mesaj atar ve bu mesajda yer alan bağlantıya tıkladıkça herhangi bir kripto para biriminden gelir elde edersiniz.

Örneğin, bir Telegram botunu aktif hale getirirsiniz ve bot size gün içerisinde 4-5 kere reklam mesajı atar. İlgili mesajda yer alan bağlantıya tıklar ve bir web sitesine yönlendirilirsiniz. Web sitesinde birkaç saniye geçirdikten sonra çok düşük miktarda Bitcoin, Litecoin, Dogecoin veya Zechcash kripto para elde edersiniz. Ancak bu sistemi açıkçası önermiyoruz, zira botları aylarca kullanmanız durumunda elde edeceğiniz gelir birkaç Türk Lirası’ndan fazla olmayacaktır. Genellikle botlardan para kazanan büyük kanal sahiplerinden ve botu oluşturandan başkası değildir.
Kaynakça
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst Alt